Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Handlowcy z jednego regionu mogą mieć taki sam ryczałt

06.02.2014

Autorzy:
Agata Mierzwa

Płatność za nadgodziny nie musi mieć indywidualnego charakteru. Można ją ustalić dla grupy osób, o ile mają podobne zakresy zadań i zbliżoną organizację pracy.

W przypadku przedstawicieli handlowych dobrym rozwiązaniem na wynagrodzenie im pracy w godzinach nadliczbowych może
być uzgodnienie ryczałtu za taką pracę. Możliwość taką daje art. 1511 par. 4 kodeksu pracy (dalej: k.p.), zgodnie z którym w przypadku pracowników wykonujących stale pracę poza zakładem pracy wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych
może być zastąpione ryczałtem. Przepisy nie precyzują jednak, jak taki ryczałt wyliczyć. Mówią jedynie, iż jego wysokość powinna odpowiadać przewidywanemu wymiarowi pracy w godzinach nadliczbowych. Dodatkowo pojawia się pytanie, czy taki sposób rekompensaty za nadgodziny można wprowadzić dla wszystkich przedstawicieli handlowych pracujących w danym regionie.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 6 lutego 2014

Całość artykułu dostępna w załączonym pliku PDF